​Karadeniz'de Samsun açıklarında Panama bayraklı kuru yük gemisi battı. 4 mürettebat kurtarılırken diğer mürettebatın kayıp olduğu belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, Samsun açıklarında Panama bayraklı kuru yük gemisi battığının, 13 mürettebattan 4'ünün sağ olarak kurtarıldığını belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Samsun açıklarında Panama bayraklı geminin battığına dair tehlike sinyali alındığı belirtildi. Açıklamada Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarma çalışması başlatıldığı kaydedildi.

Valilikten açıklama

Samsun Valiliği de konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, "Bugün sabah saat 08.10 da Sahil Güvenlik Komutanlığımız, Samsun açığı 80 mil mesafede Panama bayraklı 8841644 IMO numaralı Volga-Balt 214 kuru yük  gemisinden tehlike sinyali almıştır. 08:50’de Samsun ve Sinop’tan iki kurtarma gemisi hareket etmiş, fakat Samsun’dan çıkan gemi hava şartları nedeniyle geri dönmüştür. Diğeri intikale devam etmektedir. 09:05’de kurtarma helikopteri Çarşamba havalimanından kalkış yapmış, saat 09:54’te olay yerinde 3 adet cansalı ve içlerinde insanların olduğunu rapor etmiştir. Bahse konu gemide toplam 13 mürettebat olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Kurtarma helikopterimiz 4 kişiyi sağ olarak almış olup Samsun’a intikal etmek üzeredir." denildi.

Açıklamada, ayrıca, bir uçak,  4 helikopter, bir arama kurtarma gemisi, bir römorkör,  2 sahil güvenlik botunun da arama ve kurtarma faaliyetlerine devam ettiği kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler