Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, küçük ve büyükbaş hayvanlara ait kulak küpesi temin eden ve imal eden kişilere yönelik düzenlenen operasyonda bin 710 adet sahte küpe ele geçirilirken, aralarında veterinerlerin de bulunduğu 17 kişi yakalandı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Siverek'te küçük ve büyükbaş hayvanlara ait 'kulak küpelerini' yasadışı yollardan temin/imal ederek kendilerine haksız kazanç sağlayan 17 şüpheli şahsa yönelik; 13 Mayıs 2020 tarihinde icra edilen operasyonlarda, 14'ü veteriner olmak üzere 17 şüpheli yakalanarak haklarında adli işlemlere başlatılmıştır." denildi.

Açıklamanın devamında; şüpheli şahısların adreslerinde yapılan aramalarda bin 710 adet kullanıma hazır yeni basım kulak küpesi, çok sayıda kullanılmış/sökülmüş kulak küpesi, 10 adet kulak küpesi üretim/basım makinesi ve çok sayıda hayvan pasaportu/sevk belgesinin ele geçirildiği ifade edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler