​İstanbul Ataköy'de seçim kurallarını ihlal eden CHP'lileri uyaran başörtülü bir seçmene "sen de başörtünü çıkar" diyerek çirkin bir saldırıda bulunuldu.

İstanbul Ataköy'de oy kullanmak için sandığa giden başörtülü Şeyma Ağca, CHP'liler "sen de başörtünü çıkar" diyerek çirkin bir saldırıda bulundu.

Ağca, CHP'lilerin seçim kurallarına aykırı davrandıkları için kendilerini uyardıklarını, bu nedenle başörtüsüne hakaret edildiğine işaret etti.

Saldırıya uğrayan Ağca, söz konusu şahıslar hakkında şikayetçi oldu. Şikayet tutanağında yaşadıklarını anlatan Ağca, AK Parti tarafından Ataköy 9'uncu Kısım'da bulunan Gazi Ortaokulu'nda partinin il sorumlusu olarak görevlendirildiğini aktardı.

Ağca, "Ben görevim ile ilgili orada bulunan, yine partimin görevlendirilmiş olduğu erkek avukat ile beraberdim. Aynı okulda CHP'nin içerideki müşahitlerin elinde kitapçık haline seçim broşürün kapak kısmında partilerinin sloganı olan 'Her Şey Çok Güzel Olacak' ibareli yazı vardı. Avukatımız ile birlikte söz konusu ibarenin olduğu bölümün yırtılması gerektiğini izah ediyorduk. Parti görevlileri bize turuncu kalem (aynı partideki görevlilerin birbirini tanıması için bir simge) kullandığımızı söyledi. Biz de kendilerine 'sizde de kırmızı kalem var' şeklinde cevap verdim. Orada ismini olay sebebiyle öğrendiğim, oy kullanma işlemi için geldiğini söyleyen, bizim muhabbetimizle uzaktan yakında alakası olmayan Özlem Özarpacı isimli bayan bana hitaben 'Sen de başörtünü çıkar' şeklinde söylemde bulundu. Şikayetçi olacağımı söyleyince kaçmaya başladı. Polislere durumu izah edince hemen peşinden gittik. Polisler kendisini yakaladı." dedi.

Ağca, söz konusu şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler