Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, Hükümetin, bir an önce ülkeyi, siyonist terör çetesine hizmet eden Kürecik NATO Radar Üssü ayıbından kurtarması, şehit kanlarıyla sulanan bu topraklardaki tüm üslerin kapatılması gerektiğine dikkat çekti.

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, Cuma namazı çıkışı Malatya Yeni Cami arkasında bulunan Soykan Meydanı'nda "NATO'ya ve Üslerine Hayır" demek için bir basın açıklaması düzenledi.

İnisiyatif adına basın açıklamasını okuyan Oğuz Arslan, bugün 70. Yılını kutlayan NATO'nun dağılmasının yakın olduğuna dikkat çekerek, Türkiye'nin bu yıkıntının altında kalmadan ve daha fazla vebal almadan bir an önce NATO'dan çıkması gerektiğini söyledi.

Açıklamada, Seyyid Battal Gazi'nin şehri olan Malatya'daki Kürecik NATO Radar Üssü'nün hiç vakit kaybedilmeden sökülmesi ve burada çalışan ABD'li ve siyonist terör çetesi personellerinin ülkelerine gönderilmesine vurgu yapıldı.

Basın açıklamasında Arslan şunları söyledi:

"Biz İnisiyatif olarak bu kritik dönemde her ayın ilk Cumasında, 'NATO'ya ve Üslerine Hayır' demek için alanlarda olmaya devam edeceğiz inşallah. Bu vesileyle, başta siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun tüm kesimlerini, NATO'dan çıkılması ve üslerin kapatılması konusunda harekete geçmeye davet ediyoruz." dedi.

"İnşallah Direniş Cephesi, şehit komutan Ebu'l Ata'nın intikamını alacaktır"

Siyonist terör çetesinin geçen ay yaptığı katliamları anımsatan Arslan, "Siyonist çete Gazze'ye vahşice saldırarak onlarca kardeşimizi şehit etmiş ve yaralamıştır. Korsan israil, İslami Cihad Hareketinin askeri kanadı olan Kudüs Seriyyeleri'nin seçkin komutanı Baha Ebu'l Ata'ya da suikast düzenlemiş ve kendisini eşiyle birlikte şehit etmiştir. Direniş Cephesi'nin medar-ı iftiharı olan şehit komutan Ebu'l Ata, siyonist rejime güçlü darbeler indiren korkusuz komutanlardan birisiydi. İşte, bu yüzden terörist israil ona, Gazze'deki evinde füze ile saldırdı. İşgalci israilin bu cinayetlerine, Filistin Direnişi yüzlerce füzeyle cevap verdi. Fırlatılan füzeler nedeniyle başta Tel Aviv olmak üzere işgal altındaki şehirlerde yaşayan bir milyon 200 bin siyonist sığınaklara kaçmak zorunda kaldı. Allah'ın izni ve yardımıyla Direniş Cephesi, şehit komutan Ebu'l Ata'nın intikamını alacaktır. Şehit Abbas Musavi'nin dediği gibi, 'Bekle bizi israil, beklediğin her yerde. Bekle bizi İsrail, beklemediğin her yerde'." diye belirtti.

"Müslüman halklar Filistin'de olan biteni sessizce evlerinden izliyor sadece"

Gayri meşru bir şekilde inşa edilen Yahudi işgal merkezlerine de değinen Arslan, "Her zaman olduğu gibi siyonist işgalciyle aynı yerde duran, onun zulümlerini ve vahşi saldırılarını onaylayan ve böylece işgalciye destek veren ABD; Batı Yaka'da gayri meşru bir şekilde inşa edilen Yahudi yerleşim merkezlerinin yasal olduğunu iddia etti. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yaptığı açıklamada, tüm uluslararası yasalara aykırı bir şekilde Filistinlilerin arazilerinin zorla gasp edilmesi suretiyle inşa edilen Yahudi yerleşim merkezlerinin yasal olduğunu öne sürdü. Büyük Şeytan ABD, bu kararı açıklarken İslam dünyası maalesef yine sus-pustu. Siyonist rejimin saldırıları ve ABD'nin bu pervasız kararı karşısında sokağa dökülmesi gereken Müslüman halklar adeta üzerlerine ölü toprağı serpilmişçesine olan biteni sessizce evlerinden izlediler." diye yakındı.

"Bugün artık Filistin, Mescidi Aksa ve Kudüs için eylem vaktidir"

Açıklamasının devamında Arslan, "Biz, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden siyonist rejimin ve büyük şeytan ABD'nin bu pervasızlıkları karşısında ülkemizin korsan israil ile tüm ilişkilerini kesmesini, başta Mavi Marmara Anlaşması olmak üzere yapılan tüm anlaşmaların iptal edilmesini ve siyonist elçiliğin ve konsolosluğun kapatılmasını talep ediyoruz. Artık vakit kuru kuruya kınama yapma vakti değildir. Bugün Filistin, Mescidi Aksa ve Kudüs için eylem vaktidir. Arap dünyası ve halkları da artık bu konuda üzerine düşen vazifeyi yapmalıdır. Arap liderler ve krallar daha ne zamana kadar ABD'ye kölelik yapacak? Bu arada her zaman olduğu gibi Gazze'de her Cuma günü ikindi namazından sonra sınır boylarına giderek gösteri düzenleyen kuşatma altındaki Gazzeli kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha ilan ediyor ve Malatya'dan Gazze'ye selam gönderiyoruz. Bedenlerimiz burada olsa da ruhlarımız ve dualarımız Gazzeli kardeşlerimizle beraber inşallah. Gazzeli kardeşlerimizin her Cuma günü düzenlediği bu yürüyüşler Allah'ın izniyle Filistinlilerin en kısa zamanda topraklarına dönmesine vesile olacaktır." (Mehmet Aslan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler