Baykan ilçesi Karakaya Köyü ile Atabağı beldesi arasında bulunan Kutlu mezrasında meydana gelen yangının kısmen kontrol altına alındığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "04.08.2020 tarihinde, 13.15 saatinde 177 Orman Yangın İhbar hattına gelen ihbarda, Baykan ilçe sınırları içerisinde Karakaya Köyü ile Atabağı belde belediyesi arasında bulunan Kutlu mezrasında sebebi henüz bilinmeyen bir nedenle bölgede örtü yangını meydana gelmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında, Baykan, Atabağı ve Veysel Karani belde belediyelerinin itfaiye araçları ile Siirt, Bitlis, Batman, Diyarbakır Orman İşletme müdürlükleri, Jandarma ekipleri, güvenlik korucuları ve 100'e yakın vatandaşın yangına müdahale ettiği belirtildi.

Atabağı beldesine yakın bölgede kısmi olarak kontrol altına alınan yangının, olumsuz hava koşulları nedeniyle söndürme çalışmalarının devam ettiği kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler