Kurban Bayramı münasebetiyle Türkiye'nin birçok yerinde vekâleten kurban kesimi ve dağıtımı yapan Umut Kervanı, Siirt'te yüzlerce aileye kurban eti ulaştırdı.

Siirt'te muhtaçlara yaptığı yardım faaliyetleriyle büyük takdir toplayan Umut Kervanı, her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da yüzlerce ailenin yüzünü güldürerek bayram sevinçlerini ikiye katladı.

Teşrik tekbirleriyle bir kesimhanede vekâleten kesilen kurbanlıkların etleri, önceden tespit edilen Siirt merkez ve ilçelerindeki yetim, fakir ve muhtaç 200 aileye ulaştırıldı.

Kurban faaliyetleri hakkında konuşan Siirt Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Hamza Alpağut, hayırseverlerin vekâleten verdikleri kurban etlerini yetim, fakir ve muhtaç ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

Alpağut, "Siirt Umut Kervanı Derneği olarak her yıl yaptığımız gibi bu yıl da kurbanları vekaleten aldık. Kurbanlarını bağışlayan kardeşlerimizin kurbanlarını temiz ve hijyenik bir ortamda kestik. Kestiğimiz kurbanları üye ve gönüllülerimizle beraber 200 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye dağıttık. Rabbim kurban kesen hayırsever kardeşlerimizden razı olsun ve kabul etsin inşallah." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler