2019 yılı 15'inci Etap Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteği Programı kapsamında çiftçilere hibe tutarları ödenmeye başlandı.

2019 yılı 15'inci Etap Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteği Programı kapsamında Diyarbakır'da hibe almaya hak kazanan çiftçilere hak ettikleri hibe tutarları ödemelerine 8 Kasım itibariyle start verildi.

Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteği Programı kapsamında 2019 yılında Diyarbakır'da 274 yatırımcının projesi onaylanarak Bakanlık tarafından 10,4 milyon lira ödenek tahsis edildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile imzalanan hibe sözleşmesi kapsamında satın alınan sulama sistemlerinin tarlada montajını gerçekleştiren 264 çiftçiye, gerçekleştirilen kontrollerinin ardından hak ettikleri 9,6 milyon lira hibe desteği ödenmeye başlandı.

Bu yıl çiftçilere verilecek olan 9,6 milyon lira hibe ile 44 bin 247 dekarlık alan daha modern basınçlı sulama sistemlerine kavuşturulmuş olacak.

Diyarbakır'da 2006 yılından bu yana toplam bin 825 çiftçiye 50,7 milyon lira hibe ödemesi yapıldığı ve il genelinde 252 bin 565 dekar alan Modern Basınçlı Sulama Sistemleri ile sulanması sağlanmış olarak kayıtlara geçeceği ifade edildi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler