​Dokunulmazlıkların kaldırılması istemiyle 25 milletvekili hakkında hazırlanan 33 fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Komisyona sevk edilen fezleke sayısı bin 336'ya yükseldi.

Dokunulmazlıkların kaldırılması istemiyle 25 milletvekili hakkında hazırlanan 33 fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Komisyona sevk edilen fezleke sayısı bin 336'ya yükseldi.  

Meclis Başkanlığı tarafından Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna 252'si 26. Yasama Dönemi'nden devralınan olmak üzere toplam bin 336 dokunulmazlık fezleke gönderildi.

Bu fezlekelerden 69'u çeşitli nedenlerle iade edilirken 27. Yasama Dönemi'nde 5'i HDP, 3'ü CHP, 1'i MHP olmak üzere toplam 9 ismin milletvekilliği sona erdi.

HDP'li, 3'ü milletvekilliği sona eren olmak üzere 59 milletvekilinin 955, CHP'li 97 milletvekilinin ise 245 fezlekesi bulunuyor. Buna göre, en fazla HDP ve CHP milletvekilleri hakkında fezleke hazırlandı.

AK Partili 12 milletvekilinin 13, MHP'li 8 milletvekilinin 8, İYİ Partili 8 milletvekilinin 15, Türkiye İşçi Partisinden (TİP) 2 milletvekilinin 9, Demokratik Bölgeler Partisinden (DBP) bir milletvekilinin 54, Demokrat Partiden (DP) bir milletvekilinin 6, Yenilik Partisinden bir milletvekilinin 1, 6 bağımsız milletvekilinin ise 30 dokunulmazlık dosyası bulunuyor. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler