​Kocaeli açıklarında göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 21'e yükseldi.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı Kefken açıklarında, göçmenlerin bulunduğu teknenin batması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 21'e yükseldi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, bugün saat 01:35‘te, ticari bir gemi tarafından Kefken'in 64 deniz mili kuzeyinde içerisinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir balıkçı teknesinin yardım talebinde bulunduğu ihbarı alındığı hatırlatıldı.

Açıklamada, ihbarın alınmasını müteakip Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bölgeye arama kurtarma maksatlı olarak bir Sahil Güvenlik uçağı ve iki Sahil Güvenlik botu sevk edildiği, bölgede bulunan ticari gemilerle arama kurtarma faaliyetlerine katılmak maksadıyla koordine kurulduğu kaydedildi.

Arama kurtarma faaliyetleri neticesinde, 40 kazazede ilk aşamada sağ olarak kurtarıldığı belirtilen açıklamada, 21'e cansız bedenin denizden alındığı ifade edildi.

Göçmen ifadelerine göre kayıp olduğu değerlendirilen yaklaşık 9- 11 düzensiz göçmenin aranması faaliyetlerine devam edildiği bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler