Batman'da boş bir arazide bulunan ve tepkilere neden olan molozlar, basında çıkan haberler üzerine kaldırıldı.

Batman'ın 19 Mayıs Mahallesi'nde bulunan Yahya Kemal Beyatlı Lisesine ait eski futbol sahasının yıkılmasının ardında moloz alanına dönüştürülmesi tepkilere neden olmuştu. Basında çıkan haberler üzerine molozlar kaldırıldı.

Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırılan molozlar sayesinde mahalleli rahat bir nefes alırken görüntü kirliliğinin de önüne geçildi.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "19 Mayıs Mahallesi 923 sokakta yer alan Yahya Kemal Beyatlı Lisesine ait boş alanda biriken inşaat malzemeleri ile evsel atıkları temizledi. İki bin metrekarelik alana yayılmış olan atıklar ancak kepçelerle temizlenebildi. Alandan toplanan moloz ve atıklar, kamyonlarla belediye moloz sahasına taşındı. 19 Mayıs Mahalle muhtarı ve vatandaşların talebi üzerine harekete geçen Belediye ekipleri, gün boyunca alanda çalışmalar yürüttü. Yürütülen çalışmalarda sahada toplanan yaklaşık 2 bin ton atık, kamyonlarla yapılan 73 sefer sonunda belediye moloz alınan nakledildi." ifadelerine yer verildi. (M. Sait Çelik- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler