Van'da uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan TIR'da yapılan arama sonucunda 30 kilo 340 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Van Edremit İlçesinde uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan TIR'da yapılan arama sonucunda 30 kilo 340 gram eroin maddesi ele geçirilirken, bir kişi gözaltına alındı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "11 Şubat 2019 günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Edremit ilçesi Kurubaş Mahallesinde oluşturdukları uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 66 plaka sayılı TIR'da Narkotik Madde Arama Köpeği Alfa ile birlikte yapılan detaylı aramada; kupa üzerinde bulunan rüzgârlık kısmına zulalanmış 58 paket halinde toplam 30 kilo 340 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında, ele geçirilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak A.Ç. ve H.T. isimli şüphelilerin "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak / Uyuşturucu Madde Nakletmek" suçundan yakalanarak gözaltına alındığı ve soruşturmanın çok yönlü devam ettiği belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler