Mardin'in Nusaybin ilçesinde TOKİ tarafından yapılan yüzlerce konut için kura çekildi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde TOKİ tarafından yapılan Fırat Mahallesi 7. Etapta bulunan 476 mesken, 12 ticari iş yeri ve 8 kapıcı dairesi için kura çekimi yapıldı.

Kura, Kentsel Dönüşüm Ofisi Sorumlusu Sercan Barut başkanlığında noter huzurunda hak sahipleri tarafından çekildi.

Salonda bulunan vatandaşlara yönelik yapılan bilgilendirme açıklamasından sonra Nusaybin Noteri huzurunda hak sahipleri kuralarını çekti.

Nusaybin'de 14 Ocak'ta yapılan ilk kurada 4. etapta bulunan 342 adet konut, 36 adet iş yeri kurası çekilmiş, bölgede bir adet cami, her biri 32 derslikli 2 adet okul ve 1 adet taziye evi remi kurumlara teslim edilmişti.

İlçede toplam 12 etapta; 5 bin 51 adet konut, 498 adet dükkân, 5 adet cami, 4 adet taziye evi ve 3 adet okul inşaatı bulunuyor.

Mitanni Kültür Merkezinde hak sahipleri için yapılan kura çekilişine Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağırakçe, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Siracettin Yenigün, Kentsel Dönüşüm Ofisi sorumlusu Sercan Barut ve hak sahipleri katıldı. (Cihat Şayık –İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler