Gaziantep'te gerçekleştirilen trafik uygulamalarında 602 sürücüye trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezası verilirken, 47 araç trafikten men edildi.

Gaziantep'te şehir merkezi ve şehirlerarası karayollarında rutin olarak yapılan trafik uygulamaları ve denetimleri kapsamında binlerce araç denetlenirken, trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle de yüzlerce sürücüye para cezası verildi.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte yapılan trafik uygulamalarında ve denetimlerinde, trafik kurallarını ihlal eden sürücülere cezai işlem uygulandığı, 47 aracın da trafikten men edildiği bildirildi.

2 bin 53 aracın denetlendiği trafik uygulamalarında, 61 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 10 sürücüye alkollü araç kullanmaktan, 16 sürücüye sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 2 sürücüye mevzuata aykırı ışık donanımı kullanmaktan, 513 sürücüye de diğer trafik kurallarını ihlal etmekten olmak üzere toplamda 602 sürücü ve araç plakasına cezai işlem uygulandı.

47 aracın trafikten men edildiği trafik uygulamalarında, 10 sürücünün de belgesine el konuldu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler