1 Mayıs kutlamaları için Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa'ya gelirken midibüsün kaza yapması sonucu hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma kutlamaları için Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’ya gelirken kendilerini taşıyan midibüsün kaza yapması sonucu hayatını kaybeden 5 kişi için cuma namazından sonra Balıklıgöl yerleşkesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.

MEMUR-SEN ve HAK-İŞ İl Başkanları ve sendika üyelerinin katılımıyla kılınan namazın ardından hayatını kaybedenler için dua edildi. 

MEMUR-SEN Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, acılarının büyük olduğunu belirtti.

Coşkun, "Bugün burada HAK-İŞ ve MEMUR-SEN ailesi olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden etkinliğe katılmak için gelen kardeşlerimiz yolda bir trafik kazası geçirdiler. Burada 5 tane arkadaşımız, kardeşimiz vefat etti. Ben buradan hayatını kaybedenlere rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Gerçekten acımız büyük, Allah sabırlar versin. En azından burada ev sahibi olarak gıyabi cenaze namazı kılıp, dualar ettik. Ölümü engelleyemeyiz, hepimizin gideceği yerdir, ama acı bir olaydır. Elimizden gelen dua etmektir." diye konuştu.

Kazanın ardından Şanlıurfa halkının birlik ve beraberlik içerisinde üzerine düşeni yaptığına dikkat çeken Coşkun, "Şu anda yaralılar ve yaralıların aileleri buradadır. Biz de MEMUR-SEN ailesi olarak hep beraber ailelere sahip çıkmak, hem de yaralılarla ilgili iletişim halindeyiz. MEMURSEN ve HAK-İŞ yetkilileri ile beraber en azından bu aileler mağdur olmasın diye çalışmalar yürütüyoruz. Bu konuda sendika olarak üzerimize ne düşerse yerine getirmeye çalışıyoruz. Özellikle Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, doktorlarımız, genel olarak Şanlıurfa halkı birlik ve beraberlik içerisinde üzerlerine düşeni yapıyorlar. Ben tekrar vefat edenlere başsağlığı diliyorum. Gerçekten de acımız büyük, Allah rahmet eylesin, Rabbim sabırlar versin." dedi.

Hatırlanacağı üzere, 1 Mayıs kutlamaları için Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’ya gelirken Şanlıurfa-Gaziantep oto yolunda işçileri taşıyan midibüsün başka bir otomobile çarpıp devrilmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetmiş, 13 kişide yaralanmıştı. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler