​Gaziantep'te gerçekleştirilen trafik uygulamalarında 135 araç trafikten men edilirken, bin sürücüye ise trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezası verildi.

Gaziantep'te şehir merkezi ve şehirlerarası karayollarında rutin olarak yapılan trafik uygulamaları ve denetimleri aralıksız bir şekilde devam ediyor. Uygulamalar kapsamında trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle binlerce sürücüye para cezası verildi.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte yapılan trafik uygulamalarında ve denetimlerinde, trafik kurallarını ihlal eden sürücülere cezai işlem uygulandığı, 239 aracın da trafikten men edildiği bildirildi.

4 bin 968 aracın denetlendiği trafik uygulamalarında, 232 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 16 sürcüye yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların yılın zorunlu tutulan döneminde kar lastiği takmamaktan, 5 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 4 sürücüye sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 11 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, bir sürücüye abartı egzoz kullanmaktan, 16 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, bir sürücüye korsan taşımacılık yapmaktan ve 717 sürücüye de diğer trafik kurallarını ihlal etmekten olmak üzere bin 9 sürücüye ve araç plakasına cezai işlem uygulandı.

135 aracın trafikten men edildiği ve 6 sürücünün de belgesine el konulduğu trafik uygulamalarında 6 yayaya da trafik ışıklarına uymamaktan dolayı para cezası verildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler