​Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sabiha Gökçen Havalimanında pisten çıkan uçağı kara kutusuyla ilgili çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda pisten çıkarak kaza yapan PC2193 sefer sayılı İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayollarına ait yolcu uçağına ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından açıklama yapıldı.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:  

(Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişi sırasında pistten çıkarak kazaya uğrayan Pegasus Havayolları’na ait uçakla ilgili) 12 Şubat 2020 tarihinde NTSB, FAA ve Boeing uzmanlarından oluşan bir heyet ile beş personelimiz kara kutuları incelemek üzere Almanya Kaza İnceleme Ünitesine intikal etmiş ve sadece kara kutularla ilgili incelemeler 15 Şubat 2020 tarihinde sonuçlanmıştır. Gerek CVR, gerekse FDR çözümleri sorunsuz şekilde tamamlanmıştır.

Açıklamanın devamında, bu kapsamda elde edilen analiz ve değerlendirme çalışmalarının halen devam ettiği kaydedildi.

5 Şubat'ta iniş yaptığı sırada kaza yapan uçakta 3 kişi hayatını kaybetmiş, 180 kişi de yaralanmıştı.  (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler