Kurban Bayramı vesilesiyle yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, kurban bağışında bulunan hayırseverlerin kurban etlerini Mardin’de yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırdı.

Mardin Umut Kervanı, Kurban Bayramı vesilesiyle yürüttüğü çalışma kapsamında yüzlerce yetim, öksüz, dul, fakir ve muhtaç aileye kurban eti ulaştırarak onları sevindirdi.

Umut Kervanı; bayramın ikinci ve üçüncü gününde Yeşilli, Artuklu merkez ve Ortaköy Mahallelerinde vekâletleri alınan 38 küçükbaş kurbanın kesimini gerçekleştirdi.Vekâletle kesilen 38 küçükbaşın yanı sıra muhtaçlara dağıtılmak üzere hissesi gelen 2 büyükbaş ve 7 küçükbaşın etleriyle beraber toplamda 45 küçükbaş ve 2 büyükbaşın kurbanlık eti paketlere dönüştürüldü.

Kırmızı et paketleri Mardin Umut Kervanı üye ve gönüllüsü tarafından Artuklu merkez mahalleleri, Kabala, Ortaköy, Yaylı, Yeşilli ve Mazıdağı merkezde 434 ihtiyaç sahibi aileye dağıtıldı.

Hayırseverlerin vekâlet usulü dışında kesip etlerini bağışladıkları kurban etlerini bayramın ilk gününden itibaren ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladıklarını belirten Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, bu bayramda da yetim ve muhtaçların yüzlerini güldürmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Akman, daima veren el ile alan el arasında köprü görevi görmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

“Hayırseverlerin desteğiyle yetim ve muhtaçlara umut olduk”

Akman, “Yetim ve muhtaçların iyi bir bayram geçirme çabamızın yanında senenin on iki ayında yetim ve muhtaçların umudu olma kararlığımızı görmeye devam edeceksiniz inşallah. Mardin Umut Kervanına başvurmuş olup tespiti yapılmış ailelerimizden kırmızı et paketi vermediğimiz aile kalmadı. Yüzleri bulan kayıtlı yetim ve muhtaç ailelerimizin tümüne ulaştık. Hayırsever kardeşlerimizin desteğiyle umut olmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Rabbim kurbanlarımızı kabul, bayramımızı mübarek etsin. Rabbim, Umut Kervanı aracılığıyla kurbanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşması noktasında Mardin Umut Kervanına müracaat eden tüm hayırseverlerden razı olsun ve hayırlarını kabul etsin.” diye konuştu.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler