Van ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüklerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucu, PKK’nin Suriye yapılanmasında silahlı olarak faaliyet gösteren PYD/YPG mensubu şahıs, Şırnak’ın Cizre ilçesinde teslim oldu.

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “PKK/KCK Silahlı Terör Örgütünün kırsal alanında faaliyet yürüten örgüt mensuplarına yönelik yapılan geri getirme/ikna çalışmaları kapsamında, Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimiz ile Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüyle birlikte yaptıkları çalışmada, PKK/KCK Terör Örgütünün Suriye yapılanması olan PYD/YPG adına Kobani bölgesinde silahlı olarak faaliyet yürüten, B.K. (2014 yılında katılım) isimli örgüt mensubuyla irtibat kurulmuş, yapılan ikna çalışma sonucu teslim olmaya ikna edilmesiyle, Şırnak İli Cizre ilçesinde görevlilerimize teslim olmuştur.” denildi.

B.K. isimli örgüt mensubunun, hakkında hazırlanan tahkikat evrakıyla birlikte çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandığı belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler