Saray ilçesine bağlı Turanköy Mahallesi kırsalında yapılan operasyon sonucu, PKK’ye ait olduğu değerlendirilen çok sayıda mühimmat ve EYP yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiği belirtildi.

Konu ile ilgili Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Van İl Jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; PKK/KCK terör örgütüne ait sığınak, barınak ve depoların tespit edilmesi maksadıyla, Saray İlçesi Turanköy Mahallesi kırsalında 26 Ekim 2020 tarihinde operasyonu başlatılmıştır.

İcra edilen operasyon neticesinde; 1 adet PK Makinalı Tüfek, 3 bin 800 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 2 bin 800 adet PK makinalı tüfeği fişeği, bin 197 adet AK-74 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 840 adet M16 piyade tüfeği fişeği, 327 adet Doçka Uçaksavar mühimmatı, 40 adet el bombası, 15 adet Antitank Roketatar Mühimmatı, çok sayıda EYP yapımında kullanılan malzeme ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.” (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler