​Bitlis-Reşadiye açıklarında bir yabancı uyruklu ceset daha bulundu. Şu ana kadar cesedi çıkarılan mültecilerin sayısı 8'e yükseldi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Van Gölü'nde yapılan arama tarama faaliyetleri kapsamında Bitlis-Reşadiye açıklarında bir yabancı uyruklu ceset daha bulundu.

Bölgede arama tarama faaliyetleri havadan, karadan ve gölden çok yönlü bir şekilde devam ettiği belirtilen açıklamada, bugün itibariyle Deniz Kuvvetlerinden bir ekip daha Yatay Sonar ve ROW cihazlarıyla çalışmalara dahil olacağını belirtti.

Açıklamada, "Söz konusu arama-tarama faaliyeti sonucunda şu ana kadar yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 7 kişinin cesedine ulaşılmıştır. Konu ile alakalı Kolluk görevlilerince yapılan çalışmalarda şuana kadar; 4 kişi tutuklandı, 3 kişi gözaltında, 2 kişi adli kontrolle ve 6 kişi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 16 kişinin yakalanmasına dair çalışmalar sürüyor." denildi.

Arama-tarama çalışmalarına ilişkin gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler