Van Valisi Mehmet Emin Bilmez beraberindeki heyetle birlikte Türkiye ile İran sınırları arasında yapımı devam eden güvenlik duvarı projesini inceleyerek yüklenici firma yetkililerinde konuya dair bilgi aldı.

Son yıllarda İran tarafından Türkiye'ye geçen düzensiz göçmenleri engellemek maksadıyla gerçekleştirilen çalışmaları yerinde görmek üzere Vali Bilmez beraberindeki heyetle birlikte hem hava hem de kara yoluyla Çaldıran İlçesi'ndeki sınır hattını inceledi.

Daha sonra Çaldıran Yavuz Selim Hudut Karakolu ile Güneş Hudut Karakoluna geçen Vali Bilmez ve beraberindekiler, burada karşılama mangasını selamlayıp toplu fotoğraf çektirdi. 

Burada bir süre karakolların durumları hakkında bilgi alan Vali Bilmez, ardından Ağrı'nın Doğubayazıt Ersöz Hudut Takım Karakoluna geçerek burada Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ile sınır hattında yapılan/yapılacak güvenlik sınır duvarı projesini değerlendirdi. Duvarın yapıldığı alanda incelemelerde bulunan heyet, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Buradaki incelemelerin ardından Van'ın Çaldıran İlçesi Tavşantepe Üs Bölgesi'ne de geçen Vali Bilmez burada yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bu ziyaretin ardından Vali Mehmet Emin Bilmez, İller İdaresi Genel Müdürü Kürşat Kırbıyık, 6. Hudut Tugay Komutanı Albay İlker Ertuğrul programlarını tamamladı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler