Gaziantep'te drone ile yapılan denetimlerde yayalara yol vermediği tespit edilen 23 sürücüye para cezası verildi.

Kentte yapılan denetimlerle ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube müdürlükleri ekiplerinin il merkezi ve şehirler arası kara yollarında trafik denetimi yaptığı belirtildi.

Denetimlerde 4 bin 15 araç kontrol edilirken, 23 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren 9 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 383 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 10 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, 50 sürücüye ve araç plakasına konvoy oluşturmak ve sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 4 yayaya trafik ışık ve işaretlerine uymamaktan, bir araç sürücüsüne çevreyi rahatsız edecek şekilde abartı egzoz kullanmaktan ve 999 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten ceza verildi.

Toplam bin 478 sürücüye ve araç plakasına işlem yapılırken, 96 araç ise trafikten men edildi ve 9 sürücünün de belgesine el konuldu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler