Suriye'nin Halep şehrinden savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve yokluk içinde yaşam mücadelesi veren 6 nüfuslu Suriyeli aile, yetkili ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak önce Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine ve daha sonra Batmana yerleşen 6 nüfuslu Suriyeli mağdur aile, yetkili ve hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Yaklaşık 2 ay önce Siverek'ten gelerek Batman merkez Hürriyet Mahallesi 423'üncü Sokağa yerleşen Ali ailesi, sadece üstlerindeki elbiseleri ve içinde yatacakları yorganlardan başka hiçbir şeylerinin olmadığını belirttiler.

Muhammed Ali ile Zozan Ali çifti, Halep'te savaştan sonra çok zor şartlarda kaldıklarını ve bu yüzden Siverek'e yerleştiklerini akrabaları için de Batman'a taşındıklarını ifade ederek, yaşadıkları sıkıntıları anlattılar.

Eşinin Siverek'te inşaatlarda çalışırken üzerine beton düşmesi sonucu omuz kemiğinin kırıldığını ve bu yüzden de çalışamadığını dile getiren Zozan Ali, yetkili ve hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.

Yaklaşık 6 yıldır Türkiye'ye gelerek yaşamlarını sürdürdüklerini belirten Ali, "Eşya olarak yorganlarımız ve üzerimizdeki eşyalarımız var. Başka bir şeyimiz yok. 6 sene Siverek'te kaldık. Yaklaşık 2 aydır da Batman'a gelmişiz. 4 çocuğumuzla beraber 6 nüfusumuz var. Siverek'te eşim, inşaata çalışırken üstüne beton düştü. Omuzunun kemiği kırılmış ve çalışamıyor. Buraya geldiğimizden beri herhangi bir yardım alamamışız. Bize yardım edeceklerden şimdiden Allah hayırlarını kabul etsin." dedi. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler