​Batman’da İHH tarafından, hayırseverlerin desteğiyle kentteki yüzlerce yetim çocuk Ramazan Bayramı öncesi giydirdi.

İnsani Yardım Derneği (İHH) Batman Şubesi tarafından, hayırseverlerin desteğiyle Batman'daki 700 yetim çocuk Ramazan Bayramı öncesi giyimi yardımı yapıldı.

Yetim çocuklar, davet edildikleri bir alışveriş merkezinde, diledikleri kıyafet ve ayakkabıları beğenerek almanın mutluluğunu yaşadı. Çocuklara daha sonra da içerisinde çocuklar için yiyecek ürünlerin olduğu “yetim kumanya paketi” dağıtıldı.

Yetim çocukların Hazreti Muhammed’in emanetleri olduğunu belirten İHH Batman Şube Başkanı Hüseyin Şansi, Ramazan Bayramına kadar 700 yetim giydireceklerini belirtti.

Yetimlerin korunup kollanmasının en büyük erdemlerden biri olduğunu ifade eden Şansi, “İHH olarak dünyanın her yerinde Ramazan bayramı öncesi yetim çocuklarımızı giydirmekteyiz. Batman’da İHH olarak 700 tane yetim çocuğumuzu giydirdik. Bunu yapmamızın asıl amacı yetim çocuklar bayram öncesi ve bayramda bayram heyecanını sevincini yaşasınlar. Bizim niyetimiz yetim çocuklara elbise ve ayakkabıları alıp bayramda bayramlıklarını giydirdikleri zaman gerçek bir bayram sevincini yaşamalarını sağlamak istedik. İHH’ya katkı sunan herkesten Allah razı olsun. ‘Yetim gülerse dünya güler, iyilik her zaman her yerde’ sloganıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İHH Batman İnsani Yardım Derneği yetkililerine teşekkür eden 3 yetim çocuk annesi Semra Belen, “Bayram gününde yetimlerimi sevindirdiler Allah onlardan razı olsun. 3 yetimim var üçünü de giydirecekler. Allah (celle celaluhu) onlardan razı olsun onlara çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yetim çocuklardan Güler Aksoy ile Abdullah Sönmezsoy, bayram öncesi kendilerine kıyafet, ayakkabı aldıklarını bu yüzden çok mutlu olduklarını söylediler. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler