Batman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucu 2012 yılından bu yana kapalı olan Hasankeyf Kalesi ziyarete yeniden açıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, yaptığı yazılı açıklamada, 1. Etap güzergâhtaki çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Tarihi Hasankeyf Kalesi yeniden turizme açıldı

Aslanlı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin Diyarbakır Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylandıktan sonra, Batman Valiliği ve İl Özel İdaresinin destekleriyle hayata geçirildiğini belirtti.

Tarihi Hasankeyf Kalesi yeniden turizme açıldı

Kalede yürüyüş yollarının yabani otlardan temizlenerek kültürel yapıların bilgileri, panolarıyla birlikte yerleştirildiğini ifade eden Aslanlı, “Aynı zamanda yürüyüş güzergahı üzerinde yönlendirme levhaları ve çöp kutuları gerekli yerlere monte edildi. Bu sayede Hasankeyf Kalesine ziyarette bulunacak misafirlerimiz rahatlıkla alanı gezebilecek.” dedi.

Tarihi Hasankeyf Kalesi yeniden turizme açıldı

Hasankeyf Kalesinde bulunan Büyüksaray yapısında da restorasyon işlemlerine başlanıldığını vurgulayan Aslanlı, “Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in destekleriyle turizm yatırımlarına yönelik çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Bazı projelerimiz üzerinde de çalışmalarımız tam hız devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler