​Siyer Vakfının organize ettiği ve bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan "Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film ve Senaryo Yarışması" yapılan basın lansmanı ile başladı.

Siyer Vakfı tarafından bu yıl "Kardeşlik" temasıyla düzenlenen "5. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması"na başvurular başladı.

Açılışa katılan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, yarışmanın konusu olan kardeşliğe atıfta bulunarak “Kardeşlik, lugatlarımızdan çıkardığımız,  edebiyatında zirveye ulaştığımız ama hakikatinde kapısına bile uğramadığımız bir kardeşlik! İnşallah her şeyden önce bu sanat faaliyeti bu iklimin dirilmesine, yeşermesine bir kapı aralar ve aralayacaktır. Hakikatlerin bütün sessizliğine rağmen en güçlü engelleri bile kendi içerisinde aşan ve hedefine ulaşan bir yapısı vardır” diye konuştu.

“Ramazan ayının İslam âlemine, bütün insanlığa hayır, kurtuluş, barış ve selamet getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Siyer Vakfı Genel Başkanı Mehmet Kaya “Malumunuz birkaç gündür israil terör devleti Filistinli mazlum kardeşlerimize yapmış olduğu zulmü Siyer Vakfı olarak bir kez daha kınıyoruz, esefle lanetliyoruz. Tabi sadece lanetlemek, kürsülerde nutuk atamak yetmez.” dedi.

Toplam ödül 100.000 TL

Hz. Peygamber’e (sav) ithaf edilmiş olmasıyla Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan yarışma, her geçen sene katılan eser sayısı ve dağıtılan ödül miktarlarıyla büyümeye devam ediyor. Uluslararası olarak tertip edilen yarışmada bu sene dereceye girecek olan filmlere toplamda 100.000 TL ödül dağıtılacak.

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması 2018 yılı takvimine bugün yapılan basın lansmanı ile başlamış oldu. Yapılan lansmanda, yarışmanın bu seneki teması açıklandı ve yarışma jüri heyeti tanıtıldı.

Yarışmanın bu seneki teması: Kardeşlik

Proje Danışmanları İhsan Kabil, Nazif Tunç, Sadettin Acar ve Yarışma Koordinatörü Cemil Nazlı’nın yarışma hakkında teknik bilgileri aktardığı ve soruları yanıtladığı tanıtım toplantısında, yarışmanın senaryo ve animasyon dalında da eser kabul ettiği ifade edildi.

Yarışmanın Jüri Heyeti ve Ödüller ise şöyle:

Kısa Film Ön Jüri Heyeti: Sinan Sertel, Seyid Çolak, Erkan Yazıcı, Tuba Deniz, Nuray Kayacan
Kısa Film Ana Jüri Heyeti: Mahmut Fazıl Coşkun, Koray Sevindi, İsrafil Kuralay, Nagihan Haliloğlu, Turgay Tanülkü

Senaryo Ön Jüri Heyeti: Murat Çeri, Yektacan Özçift, Ayşe Karaköse
Senaryo Ana Jüri Heyeti: Aykut Ertuğrul, Sadık Yalsızuçanlar, Ali Ural, Mahmut Ulu, Mehmet Uyar

Kısa Film dalında;

1.lik Ödülü :                       35.000 TL

2.lik Ödülü :                       20.000 TL

3.lük Ödülü :                      10.000 TL

Animasyon Ödülü :          10.000 TL

Sponsor Özel Ödülü :      7.500 TL

Jüri Özel Ödülü :               5.000 TL

Siyer Vakfı Özel Ödülü : 5.000 TL

Senaryo dalında;

1.lik Ödülü :       3.500 TL

2.lik Ödülü :       2.500 TL

3.lük Ödülü :      1.500 TL

31 Aralık 2018 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmanın gala ve ödül töreni 16 Şubat 2019 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacak. Katılımcıların başvurularını belirlenen tarihlere kadar www.alemlererahmetfilm.com internet sitesi üzerinden yapmaları bekleniyor. (Nizamettin Aşkın- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler