Peygamber Sevdalıları Platformu, Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Terminal Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlik İbrahim Güngören'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Mevlithanlar tarafından Türkçe ve Kürtçe mevlidi şeriflerin okunduğu etkinlik, seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Kutlu Doğum etkinliğine konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar Salih Demir, hak ve adalet kavramlarına değindi.

Adaletten uzak bir anlayış içerisinde olunduğu için Müslümanların mülteci durumuna düştüğünü belirten Demir, "Ümmet coğrafyasının durumu ortada. Gözyaşı, kan ve revan. Acılarımız dinmiyor ve her geçen gün bu acılarımız katmerlenmekte, büyümekte. İşte bu acıları dindirmenin tek bir yolu Müslümanlar olarak yeniden ümmet coğrafyasında hak ve adaleti tesis etmektir. Görüyorsunuz, zamanında zulüm eden birileri 'Bugün adaletiniz yok mu?' diye vaveylalar koparıyorlar." dedi.

Adaletin herkes için gerekli olduğunu sözlerine ekleyen Demir, "Bu teker adaletsiz dönmüyor. Bakın, kendi coğrafyamızdan kopan yetimler, anneler, bebekler neden Avrupa'ya, Amerika'ya ölümü pahasına gidiyorlar? Çünkü kendi coğrafyalarında adalet, hak ve hakikat yok." şeklinde konuştu.

Etkinlik, tiyatro gösteriminin ardından yapılan dua ile sona erdi. (Ebubekir Yavuz-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/VzZhF89GuMk

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler