Şanlıurfa'da "Sigarayı bırak, kitap okumaya bak" etkinliği kapsamında vatandaşlara kitap dağıtıldı.

Şanlıurfa Yeşilay Şubesinin "9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma" günü münasebetiyle etkinlikleri sürüyor. Yeşilay üyeleri, bu amaçlar Tarihi Gümrük Hanı’ndaki vatandaşlara kitap dağıtarak "Sigarayı bırak, kitap okumaya bak" sloganıyla farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

Etkinliğe, Yeşilay dış ilişkiler komisyonu, gençlik komisyonu ve çocuk Komisyonu da katıldı.

Gümrük Hanındaki vatandaşları tek tek ziyaret eden Yeşilay üyeleri, sigaranın zararları ile ilgili vatandaşlara bilgi vererek okumaları için kitap dağıttı.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Çocuk Komisyonu Başkanı Vedat Akbaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Amacımız kitap sevgisini ve kitap okuma bilincini halkımıza yaymaktır. Bu nedenle bu etkinliği gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Etkinliğimize destek veren başta Sayın Valimiz Abdullah Erin olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Emniyet Müdürlüğüne ve Şanlıurfa Eczacılar Odasına teşekkür ederiz. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler