Her hafta pazar günü sokağa çıkma izinleri olan 65 yaş üstü vatandaşlar, bayramın ilk gününde parklara giderek güzel havanın tadını çıkardı.

Yeni tip Coronavirus tedbirleri kapsamında 2 ayı aşkındır sokağa çıkma yasağı kapsamında olan 65 yaş üstü vatandaşlar ile 20 yaş atı gençler ve çocuklar için haftada bir gün belli saatlerde sokağa çıkabilmeleri için izin veriliyor.

3 hafta önce başlatılan uygulama ile 65 yaş üstü vatandaşlar pazar günleri, 0-14 yaş arasında olan çocuklar çarşamba günleri ve 15-20 yaş aralığında olan gençler ise, cuma günleri 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkabiliyor.

65 yaş üstü vatandaşlar parklarda güzel havanın tadını çıkardı

Bayramın ilk gününe denk gelen 24 Mayıs tarihinde üçüncü kez sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşlar, bu kez cumhurbaşkanının önceden bildirmesiyle sokağa çıkma saatleri 14.00-20.00 olarak değiştirildi.

65 yaş üstü vatandaşlar parklarda güzel havanın tadını çıkardı

81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanmasına rağmen izin günlerinde sokağa çıkabilen 65 yaş üstü vatandaşlar, parklardaki yeşilliklerde ve banklarda oturarak hem sokak ve parklardaki sessizliğin hem de temiz havanın tadını çıkardı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler