Batman'da Kardelen Mahallesi (Emekli TOKİ) sakinleri, ekmek ihtiyaçlarını karşılamak için evlerinin yakınındaki boş arazilere kurdukları 11 tandır, zabıta ekipleri tarafından jandarma eşliğinde yıkıldı.

Yıllar önce yaptırdıkları tandırlarının yıktırılmasını istemeyen mahalle sakinleri ile jandarma ve zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı. Mahalleliler tandırların yıktırılmasına karşı dirense de jandarma ve zabıta ekipleri eşliğinde tandırlar iş makinalarıyla yıkıldı.

Tandırların madde bağımlıların meskeni haline geldiği iddiası üzerine yapılan şikâyet doğrultusunda yıktırıldığını belirten Mahalle Muhtarı Kemal Özdemir, bunun mağduriyet oluşturacağını söyledi.

Özdemir, "Kardelen Mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımız ekmek ihtiyaçlarını kendi yapmış oldukları tandırlardan karşılamaktaydılar. Bazı şikâyetler üzerine mahallemizde bulunan tandırların hepsi belediye tarafından yıkımı yapıldı. Bu yıkımla beraber vatandaşlarımız büyük bir mağduriyet yaşamak mecburiyetinde olacak. Daha fazla mağduriyetlerin olmaması için gerek Valimizden gerekse belediye başkanından daha düzenli ve kullanışlı yeni tandırların yapılması noktasında yardımlarını talep ediyoruz." dedi.

Tandırlardan evlerinin ekmek ihtiyacını karşıladıklarını dile getiren mahalle sakinleri yıkıma tepki gösterdi.

7 bin nüfuslu mahallede tandırların kimseye zarar vermediğini ifade eden mahalleli, her gün onlarca ailenin tandırı ekmek pişirmekten başka amaçla kullanılmadığını söyleyerek, "Buraları madde bağımlıların meskeni haline gelmişse bizim ne günahımız var?" dediler. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler