Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Sanayi Mahallesi sakinleri, bozuk olan yolları yapılmadığı gerekçesiyle DBP’li belediyeyi protesto amaçlı, yolu trafiğe kapattı.

Kızıltepe Sanayi Mahallesi'nden Şenyurt yoluna çıkan 35'inci Cadde'de belediyenin yaptığı çalışmanın ardından yolu yarım bıraktığını ve toz içerisinde kaldıklarını belirten mahalle sakinleri, protesto amaçlı yolu trafiğe kapatarak DBP'li belediyeye tepki gösterdi.

"Verdiğimiz oyun sonucu buysa bir daha oy vermeyiz"

Daha önceki seçimlerde hizmet etmeleri için DBP'ye oy verdiklerini ancak bunun karşılığını göremediklerini söyleyen mahalle sakinlerinden Enes Çakır, "Biz HDP'ye bize hizmet yapması için oy verdik. Milletvekili, belediye başkanı seçildiler ama hizmet yok! Verdiğimiz oyun sonucu buysa açık söyleyeyim bir daha oy vermeyiz, oyumuzu çöpe atarız daha iyi olur. 10 yıldır bu yol böyle yetkililer hizmet yapsınlar. Onlardan başka bir şey istemiyoruz." dedi.

"Yazın toz, kışın çamur içerisindeyiz"

Mahalle sakinlerinden Hasan Çetin ise tepkisini şöyle dile getirdi: "Belediye bu caddede su boruları için çalışma yaptıktan sonra yolu olduğu gibi bıraktı. Her yer moloz, taş, toz… Mahalleli çok öfkeli, bu sorundan kurtulmak için yolu kapattılar. Gerçekten mahalleli perişan olmuş, çukurları görüyorsunuz. Kışın çamurun içerisindeyiz, yazın ise tozun içerisindeyiz. İnanın bazen tozdan gözlerimizi açamıyoruz. Mahalle sakinleri bu yüzden yolu kapattı belediye gelip yolu yapmayana kadar ‘yolu açmayacağız' diyorlar." (Mehmet Aslan- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler