​Malatya İl sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, bir hafta öncesine kadar vaka sayılarında ciddi azalmanın olduğunu ama kurallara uyulmadığı için bugünlerde vaka sayısının yeniden artışa geçtiğine dikkat çekti.

Malatya Valiliğinde 21 Mayıs’ta Pandemi süreciyle ilgili Vali Aydın ile birlikte kameraların karşına geçen Bentli, 19 Nisan’dan itibaren vaka sayının düşme eğilimine geçtiğine ve günde 2-3 vakaya rastlandığına dikkat çekmişti.

Bentli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bir hafta öncesine kadar vaka sayılarımızda ciddi azalma görülmekteydi. Bugünlerde yeniden artışa geçti. Fiziki mesafe ve maske takma kurallarına uymadığımızda salgını bitirmemiz mümkün değil. Lütfen sabırlı olalım ve kurallara uyalım." diyerek tavsiyelerde bulundu.

Malatya Valisi Aydın Baruş da bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, son günlerde Coronavirus salgınına karşı kurallara uyulmadığı için ilde vaka sayısının arttığına dikkat çekerek kurallara uyulması tavsiyesinde bulunmuştu.

Vali Baruş’un açıklamasının ardından Valilikten yapılan açıklamada ise, Coronavirus (Covid-19) vakalarının tespit edildiği Yazıhan ilçesine bağlı Kömüşhan ile Sürür Mahallelerinin karantinaya alındığını duyurmuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler