Mardin’de yaz Kur'an kursu öğrencilerine sağlıklı yaşam eğitimi verildi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünce, toplumun sağlıklı beslenmesi ve hareketli yaşama teşvik edilmesi, kişisel hijyen, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirilmesi ile çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşviki konularında farkındalığın arttırılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu kapsamda Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı camilerde açılan yaz Kur'an kurslarında eğitim gören çocuklar için çeşitli etkinlikler yapılıyor.

Fuat Yağcı Camisi Yaz Kuran Kursunda çocuklara, Dr. Hasan Tırpan ve Dr. Medine Ege tarafından, "Sağlıklı Beslenme", "Sağlıklı Su Tüketimi", "Ağız ve Diş Sağlığı", "Sağlıklı Yaşam İçin Hijyen Kuralları" konularında bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca etkinlik kapsamında çocuklara, "El Hijyeni", "Güvenlik İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler", "Ellerimizi Yıkayalım Sağlığımızı Koruyalım", "Hareketli Yaşıyorum Sağlığımı Koruyorum" ve "Sağlık Sözlüğüm" başlıklı broşürler ile ağız diş seti, şapka ve kalemlik dağıtıldı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler