Bursa'da beyin kanaması nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen 49 yaşındaki K.S, karaciğeri ve böbrekleri ile nakil bekleyen 3 kişiye umut oldu.

Bursa'da 2 hafta önce baş ağrısı ile hastaneye başvuran K.S, yapılan tetkikler sonucunda beyin kanaması nedeniyle Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilmesinin ardından ameliyata alındı. Ameliyatın ardından, yoğun bakım ünitesine alınan K.S'nin, yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

K.S'nin ailesinin kararı üzerine, iç organlarının nakil bekleyen 3 kişiye verileceği belirtildi.

Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Yavuz Selim Çınar, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çınar, "Yapılan eşleştirmeler neticesinde hastanın bir böbreği Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, diğer böbrek ve karaciğeri Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde organ bekleyen 3 hastaya uygun bulunmuştur. Bugün 3 insan yeniden yaşama tutunmuş yeniden nefes alma şansına kavuşmuş durumdalar. Dolayısıyla bütün halkımızı bu konuda duyarlı olmaya, vefat ettikten sonra organların toprak olmasındansa organ bekleyen, yaşam umudu bekleyen insanlarımıza hayat vermesi için bağışlamalarını diliyoruz." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler