Rahmet Gıda Bankası yıllık faaliyet raporunu açıkladı

​Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki Rahmet Gıda Bankası, 2015 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Umut Kervanı Platformu Üyesi Kızıltepe Rahmet Gıda Bankası, 2015 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Rahmet Gıda Bankası Başkanı Mehmet Şirin öz, 2015 yılı içerisinde bin 715 aileye 77 Bin 640 TL değerinde ayni ve nakdi yardım yaptıklarını söyledi.

öz, "Kızıltepe Rahmet Gıda Bankası olarak, 2015 yılı içerisinde hayırseverlerin bağışladığı yardımları, derneğimizde kayıtlı bulunan başta Kızıltepe ilçe merkezinde olmak üzere ve diğer mahallelerde ikamet eden yetim ve muhtaç 909 aileye; 40 Bin 316 TL değerinde gıda, 361 aileye; 11 Bin 223 TL değerinde giyim, 427 aileye; 19 Bin 964 TL değerinde kırmızı et, 18 aileye; 6 bin 135 TL`lik nakdi yardımında bulunduk." dedi.

Başkan öz, 2015 yılı içerisinde toplamda bin 715 aileye 77 bin 640 TL değerinde yardım yapıldığını söyledi.

Ayrıca Suriyeli mültecilere de çeşitli yardımlarda bulunduklarına vurgu yapan öz, "Suriye'deki iç savaştan kaçarak ilçemize sığınan yaklaşık 100 mülteci aileye gıda, giyim, kırmızı et ve ev eşyası yardımında bulunduk." ifadelerini kullandı.

Son olarak üye ve hayırseverlere teşekkür eden öz, açıklamasını şöyle bitirdi: "Bizleri yalnız bırakmayıp yetim ve muhtaç ailelere verilmek üzere bağışta bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Ayrıca hizmet aşkıyla her çağrımızla işini gücünü bırakıp yetim ve muhtaç ailelerin tespitinde olsun, yardım dağıtımında olsun, paketlemede olsun tüm üye ve gönüllülerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum." diye konuştu. (Mehmet Aslan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler