İçişleri Bakanlığının "65 Yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlamaları" hakkındaki genelgelerine istinaden İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar alındı.

13 Ağustos'ta olağanüstü toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için şu kararları aldı:

"İlimizde hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayıları ve 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorideki oranının düzenli olarak takip edilmesine. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sabah saat 06.00-10.00 ve 16.00-18.00 arası sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına.65 yaş üstü kişilerin (gelin ve damadın birinci derece yakınları hariç) düğün, nişan, nikah, mevlit yemekleri ve benzeri etkinliklere katılmasının yasaklanmasına. Sokak düğünlerinin 2 saat ile sınırlı tutulmasına. İşçi, öğrenci ve memur servis araçlarında kurallara uyulmaması halinde, birinci ihlalde uyarılmasına, İkinci ihlalde idari para cezasına, üçüncü ihlalde servis aracının 5 gün süre ile bağlanmasına karar verildi."  (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler