Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gölet kenarında otlanırken bataklığa saplanan inek mahalle sakinlerinin çabasıyla saplandığı yerden çıkarıldı.

Siverek ilçesine 24 kilometre uzaklıkta bulunan Erkonağı (Taboğa) kırsal mahallesinde, Halil Güzelçiçek'e ait inek, mahalle içerisinden geçen göletin yakınlarında otlanırken yağışlardan dolayı oluşan bataklığa saplandı.

İneği kurtarmak amacıyla seferber olan mahalle sakinleri, traktöre bağlamış oldukları halat yardımıyla mahsur kalan ineği kurtardı.

Konu ile ilgili bilgi veren mahalle sakinlerinden Kadir Güzelçiçek, "İneği bataklıktan kurtarmak amacıyla arkadaşlarımızla birlikte saatlerce uğraştık. Daha sonra traktöre bağladığımız halat yardımıyla ineği bataklıktan çıkardık." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler