İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile son 24 saatte il merkezinde bulunan 62 yerleşim yerinde karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi.

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı.

Konuya ilişkin İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararda, “Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif tespit edildiğinden Covid-19 pozitif hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar Akçakale ilçemizde bir, Birecik ilçemizde 2, Ceylanpınar ilçemizde 3, Eyyübiye ilçemizde 8, Haliliye ilçemizde 11, Harran ilçemizde bir,  Hilvan ilçemizde 2, Karaköprü ilçemizde 10, Siverek ilçemizde 2, Suruç ilçemizde bir ve Viranşehir ilçemizde 21 farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir.” denildi.

Yine aynı kararla son 48 saatte 117 yerde karantina uygulaması sonlandırıldı.

Açıklamada, “Karantina tedbiri uygulanan, geçen süre zarfında yeni pozitif vaka tespit edilmeyen ya da son vaka tespitinden sonra 14 gün geçmesi ve yeni vaka çıkmaması durumunda 8.07.2020 tarihi itibariyle Birecik ilçemizde bir, Ceylanpınar ilçemizde dört 4, Eyyübiye ilçemizde 5, Haliliye ilçemizde 18,  Hilvan ilçemizde bir, Karaköprü ilçemizde 14, Siverek ilçemizde 3, Suruç ilçemizde bir  ve Viranşehir ilçemizde 9 farklı adres ile 9.07.2020 tarihi itibariyle Birecik ilçemizde bir, Bozova ilçemizde bir, Eyyübiye ilçemizde 11, Haliliye ilçemizde 15,  Hilvan ilçemizde 3, Karaköprü ilçemizde 21, Siverek ilçemizde 3 ve Viranşehir ilçemizde de 6  farklı adreste karantinanın sonlandırılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler