Coronavirus salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye yardım yapılacağı açıklanmasının ardından PTT’ye akın vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Coronavirus (Covid-19) nedeniyle ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye biner lira yardım yapılacağını açıklamıştı. Bu kapsamda bulunan vatandaşlar, özel güvenlik ve polisin aldığı tüm önlemlere rağmen bir metrelik sosyal mesafe kuralına uymazken, yardım parasını alabilmek için PTT önünde metrelerce kuyruk oluştu.

Bariyer ve şerit önlemi alındı ama sosyal mesafe korunamadı

İlk aşamada 2 milyon aileye sosyal yardım ödemesi yapılacağını duyuran Bakan Selçuk, bu sosyal yardım paralarının, kimlik numaralarının son rakamlarına göre hesaplara PTT üzerinden yatacağı bildirmişti. Yapılan açıklamaların ardından paralar bugün itibariyle hesaplara yatmaya başladı. Bunun üzerine Siirt Merkez PTT binası önünde parasını almak için bekleyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Özel güvenlik ekipleri ise sosyal mesafeyi korumak adına aralara şerit çekti ve vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu. Ekipler, giriş ve çıkışlarda bariyerlerle önlem aldı.

Sosyal mesafe konusunda şeritler ve bariyerler ile önlemler alınırken, sırayla içeri alınan vatandaşların ateşi ölçüldü. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler