Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Coronavirüse karşı mücadele eden bütün ülkelere, virüse karşı zamanı iyi kullanma çağrısında bulundu.

Ghebreyesus, "Daha önce birçok pandemi ve krizin üstesinden geldik. Bunun üstesinden de geleceğiz. Soru, ne kadar büyük bir bedel ödeyeceğimizdir. İnsanlardan evde kalmalarını istemek ve nüfus hareketliliğinin önüne geçmek hem zaman kazandırıyor hem de sağlık sistemleri üzerindeki baskıyı azaltıyor." dedi.

Testlerin hızı ve üretiminin artırılması gibi önlemlerin önemine dikkati çeken Ghebreyesus, "Bu önlemler, virüsün yayılmasının bastırılması ve durdurulmasının en iyi yoludur, böylece kısıtlamalar kaldırıldığında Coronavirus yeniden ortaya çıkmaz." ifadelerine yer verdi.

Ghebreyesus , virüsü tespit etmek, izolasyon süreci, test yaptırmak, tedavi etmek ve takip etmek gibi önlemlerin hem ekonomik ve sosyal kısıtlamalara son verilmesinde hem de virüsü engellemede en iyi ve hızlı yöntem olduğunu belirtti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler