Yetimler Vakfı tarafından Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi ailelere gıda malzemesi yardımında bulunuldu.

Yetim, Öksüz ve Kimsesiz Çocuklarla Yardımlaşma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı (Yetimler Vakfı), yetim ailelere yönelik yardımlarını sürdürüyor.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar, Kayapınar, Yenişehir ve Sur ilçelerinde gıda malzemesi dağıtımında bulunan vakıf, ihtiyaç sahibi 160 yetim ailenin yüzünü güldürdü.

Yetimler Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Taştekin, beraberindeki vakıf gönüllüleriyle getirdiği gıda malzemelerini ailelere dağıttı.

Yetim ailelerin sorunlarını dinleyen Taştekin, vakıf olarak kendilerinin yanında olduklarını ve yardımların devam edeceğini söyledi.

Vatandaşlara çağrıda bulunarak, mağdur ailelere yardım edilmesini isteyen Taştekin, "Yetimler Vakfı olarak Diyarbakır'ın Bağlar, Kayapınar, Yenişehir ve Sur ilçelerinde bugün itibariyle yüzlerce ailemizin gıda ihtiyacını temin ettik. 175 liralık gıda malzemesini 160 aileye ulaştırdık. İnşallah bu daha da devam edecek. Biz, 'Nerede mağdur, ihtiyaç sahibi bir ailemiz varsa Allah'ın izniyle onları tespit ediyoruz, onlara ulaşıyoruz.' diyoruz. Vatandaşlarımızın, hayırseverlerin vereceği yardımları onlara ulaştırmaya devam edeceğiz. Yetimlere yardımda bulunmak gerekir. Yetimler, Resulullah'ın bize emanetidir. Ayrıca Allah'ın bize ayetlerle emrettiği bir vazifedir. O yüzden biz bunu çok önemsiyoruz." dedi. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler