Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, oy kullanmaya gidemeyecek durumda olan 250 seçmeni ambulans ve evde bakım mobil hizmetiyle sandık başına götürerek oy kullanmasını sağladı.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Cumhurbaşkanı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanmaya gidemeyecek durumda olan 250 yaşlı ve hasta vatandaşı ambulanslar ve evde bakım mobil hizmetiyle sandığa götürdü.

Konuyla ilgili İLKHA'ya açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Beşir Ulutaş, Batman'da tespit ettikleri ve talepte bulunan yaklaşık 2 bin 500 hastadan 250 yatalak hasta ve yaşlı vatandaşı oylarını kullanmaları için ambulanslar ve evde bakım mobil hizmetiyle sandık başına götürdüklerini söyledi.

Ulutaş, “2 bin 500 hastaya telefonla ulaştık. Bizden, götürülmeyi talep edenlerin sayısı 200 idi, ama gün içerisinde bu sayı artarak 250’ye ulaştı. 250 hastamızdan yatalak olanları ambulanslarla, yürüyebilen hastaları ise evde sağlık hizmeti ekiplerimizce tekerlekli sandalyelerle sandığa taşıdık. 13 ekip, taşıma işlemiyle ulaşıyor. Her ekipte 3 kişi bulunmaktadır. 7 ambulans ve 6 evde bakım mobil aracı şuan hizmet veriyor. ” ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler