HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, beraberindeki heyetle birlikte, 8 ay önce çalıştığı inşaatta yüksek elektrik akımına kapılarak iki kolunu kaybeden 26 yaşındaki Ömer Altun’u evinde ziyaret etti.

Batman merkez Petrolkent Mahallesi’nde ikamet eden Ömer Altun, yaklaşık 8 ay önce çalıştığı inşaatta yüksek elektrik akımına kapılarak iki kolunu kaybetmişti.

Ziyarette baba Cengiz Altun, inşaatta çalışırken elektrik akımına kapılarak iki kolunu kaybeden oğlunun durumu hakkında HÜDA PAR İl Başkanı Şahin ve beraberindeki heyete bilgi verdi.

Baba Altun, oğlu için bakıcı raporunun çıkarılmasını istedi. Oğlunun iki kolu için yaklaşık 500 bin lira tutarındaki protez kolu alacak maddi durumlarının olmadığını belirten baba Altun, yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi.

Ömer Altun ile yakından ilgilenen Şahin, bu durumun bir genç için çok zor bir imtihan ve zor bir süreç olduğunu, bu gibi durumlarda sorumluluk ve yükümlülük toplumun omuzunda olduğunu belirtti.

Ailenin durumu hakkında açıklamalarda bulunan Şahin, “Ömer Altun için sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve hayırsever insanlar bu drama sessiz kalmayacaklardır. Ailenin maddi durumu iki protez elin maliyetini karşılayacak durumda değil.” dedi.

Ömer Altun için toplum olarak el birliğiyle destek çıkılması gerektiğinin altını çizen Şahin, şunları söyledi:

“Ömer Altun kardeşimiz hem ailesine maddi katkıda bulunmak hem de evlilik hazırlıklarını tamamlamak için inşaatlarda demirci ustası olarak çalışıyordu. Maalesef inşaata çalışma esnasında elektrik akımına kapılarak ağır bir şekilde yaralandı. Hayatını kurtarmak içim doktorlar Ömer kardeşimizin iki elini bilekten kesilmesine karar verdiler. Yaklaşık 8 ay önce meydana gelen kazada maalesef iki kolunu kaybetti. Elhamdülillah hayatı kurtuldu fakat hayat devam ediyor. Ömer kardeşimizin bu genç yaşında iki eli kullanamaz hale geldi. Bir genç için bu çok zor bir imtihan ve zor bir süreç. Bu gibi durumlarda sorumluluk ve yükümlülük toplumun omuzuna düşüyor. Çünkü bu kardeşimiz kendi halinde kalsa ki ailesine baktığımız kadarı ile tek başına bu kardeşimizin gerek protez el olsun gerek onun dışında kalan ihtiyaçlarını karşılayacak maddi imkana sahip değildir.”  

“Batman halkı olarak bizim de katkı sunmamız lazım”

Protez elin takılması, Ömer’e moral vereceğini dile getiren Şahin, “Dolayısıyla bu kardeşimizin protez el takarak hayatını kısmen de olsa kendi başına şahsi ihtiyaçlarını kendisi görebilmesi için Batman halkı olarak bizim de katkı sunmamız lazım. Devlet yetkililerinin kesinlikle bu durumdaki mağdurları yüz üstü ve kendi haline bırakmaması lazım. Ayrıca sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve hayırsever insanlar bu drama sessiz kalmayacaklardır. Ailenin maddi durumu iki protez elin maliyetini karşılayacak durumda değil.” dedi.

“Başta Batman Valiliği, iş odaları, hayırsever insanlar ve STK’lar yardım eli uzatmalı”

Şahin, “HÜDAPAR Batman İl Başkanı olarak Ömer kardeşimizi ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulunduk. Buradan parti tabanımıza da sesleniyorum. Bu gibi durumlarda imkânları ölçüsünde destek olmalarını isteriz. Batman Valiliği, iş odaları, hayırsever insanlar ve STK’lar Ömer kardeşimizin hayatına bir nebzede olsa katkı sunmak için destek olmaları çağrısında bulunuyorum. Sadece Batman’dan değil, tabi belki Batman’ın dışından da sesimizi duyan ve durumu görenler olur da bir katkı sunarlar. Elhamdülillah bu konuda bizim toplumumuzdan ümidimiz var.” ifadelerini kullandı.

“İki eli bilekten kesilen birine bakıcı raporu verilemiyor”

İki eli bilekten kesilen birine bakıcı raporunun verilmemesine şaşırdıklarını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Ömer kardeşimizin iki eli bilekten kesildiği halde başvurduğu sağlık kuruluşunda heyet kararı ile bakıcı raporu onaylanmıyor. Bu kardeşimiz iki elini kullanamamasına rağmen bakıcı raporunun verilemeyeceğini söylemişler. İki eli bilekten kesilmiş birine sağlık heyeti bakıcı raporu veremiyorsa ne tür bir durumdaki birine bakıcı raporunu verebilir. Raporun verilmemesi konusuna da çok şaşırdık ve sağlık il müdürlüğü nezdinde girişimlerimiz olacaktır. Kesinlikle böyle bir insanın bir yakını veya dışardan birisi tarafından ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için mutlaka birisinin ona yardımcı olması lazım. Bu durumda olan biri tek başına elbiselerini nasıl giyip çıkaracak. Tekrar söylüyorum hala şaşırmış durumdayım nasıl olurda iki eli bilekten kesilen birine bakıcı raporu verilemiyor. Bu durumdaki birine bakıcı raporu verilemiyorsa insanlar öldükten sonramı rapor verilecek. Burada Ömer kardeşimiz çok mağdur edilmiştir. Bir an önce bu mağduriyetin giderilmesi gerekmektedir. Ömer kardeşimiz bekâr ve günümüz şartlarında evlenmek de çok masraflı hale gelmiş durumda. Ömer kardeşimiz yaşadığı kazadan önce kendine evlilik hazırlığı içindeydi.” (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler