HÜDA PAR'ın desteklediği Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, beraberindeki heyetle, Eğil'de düzenlenen kutlu doğum etkinliğine katıldıktan sonra, ilçede çeşitli ziyaretlerde bulundu.

HÜDA PAR'ın desteklediği Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, Eğil'de düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katıldı. Etkinlikten sonra Hz.Zülkifl (a s) ve Hz. Elyesa (a s) Peygamberlerin kabirlerini ziyaret eden Yapıcıoğlu, Peygamberlerin kabrine yakın kabristanda medfun olan, 6-8 Ekim olaylarında katledilen Cumali Güneş'in de mezarında fatiha okuyarak dua etti.

Ziyaretlerde Yapıcıoğlu'na HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu ve HÜDA PAR Diyarbakır il teşkilatından bir heyet de eşlik etti.

Hz. Zülküfl (as) ve Hz. Elyesa (as) Peygamberlerin kabirlerini ziyaret eden Yapıcıoğlu, burada fatiha okuyup dua etti. 6-8 Ekim olayları sırasında PKK'liler tarafından katledilen Cumali Güneş'in Peygamber kabirlerine yakın mezarlıkta bulunan kabrini de ziyaret eden Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, burada Kur'an-ı Kerim okudu, dualar etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Eğil ilçe merkezinde düzenlenen etkinliğe katılan Yapıcıoğlu, programdaki konuşmaları dinledi ve çekilen salavatlara eşlik etti. Etkinlik alanında vatandaşlarla sohbet eden Yapıcıoğlu, kız çocukları tarafından kendisine verilen gülleri Peygamber aşığı yaşlılara takdim etti.

Yapıcıoğlu, ilçede bazı esnafı ziyaret ettikten sonra beraberindeki heyetle Diyarbakır'a döndü. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler