Balyoz Davası sanıklarının dijital verilerin delil olamayacağı gerekçesiyle beraat edildiğini belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru, aynı şekilde kumpaslarla mağdur edilen İslami kesimlerin mağduriyetlerinin de giderilmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar ve yönetimi Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Batman İl Başkanlığı'na iade-i ziyarette bulundu. Uçar ve yönetim kurulu üyelerini HÜDA PAR İl Başkanı Mehmet Emin Doğru ve il yönetimi karşıladı.

Uçar, kongrelerinden sonra kendilerini tebrik ziyaretine gelen HÜDA PAR İl Başkanı Doğru ve yönetimine iade-i ziyarette bulunmak için geldiklerini söyledi.

Ziyarette konuşan Doğru, seçim sürecinin huzur ve güven içerisinde geçmesini temenni ettiklerini belirterek, "Ancak halka korku psikolojisi vererek algı oluşturmak suretiyle seçimi kendi lehlerine çevirmeye çalışanlar var. Biz seçimin huzur ve güven içerisinde geçmesini istiyoruz. Seçmenin tercihinin sandığa yansıması bizim önceliğimizdir." dedi.

6-7 Ekim olayları ve Paralel Yapı'dan en çok HÜDA PAR camiasının zarar gördüğünü belirten Doğru, "Bu olaylarda HÜDA PAR ve diğer İslami çevrelere saldırılar oldu. İslami düşüncelerinden dolayı binlerce kişi yıllardır cezaevlerinde mağdur ediliyor. 236 Balyoz sanığı için dijital verilerin delil olamayacağı belirtilerek tamamı beraat ettirildi. Aynı şekilde kumpaslarla mağdur edilen İslami kesimler başta olmak üzere tüm kesimlerin ve özellikle şuan cezaevinde olanların mağduriyetlerinin giderilmesi gerekir." şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında söz alan Uçar, paralel yapının devlet içinde çöreklendiğini ve 6-7 Ekim olayları ve sonrasında yaşananlarının ortada olduğunu belirterek, "Yapılacak yasal düzenlemelerle ancak bu yapıyla mücadele edilebilir. Bölgemizde olan hukuksuzlar ve olaylar ancak bu şekilde önlenebilir." dedi.

Doğru'nun TPIC işçilerinin sorunlarının gündeme getirmesi üzerine Uçar, TPIC işçilerinin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve bu konuda girişimlerinin devam ettiğini söyledi.

Ziyaret karşılıklı temenni iyi niyet dileklerinin iletilmesiyle sona erdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler