​HÜDA PAR Suruç İlçe Teşkilatının 2'nci Olağan Kongresi'ne katılan HÜDA PAR GİK Üyesi Vedat Turgut, Müslümanların ittifakı, huzuru, barışı için değil bir Yasin, binlerce Yasin’in kurban olmaya hazır olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Suruç İlçe Teşkilatı 2'nci Olağan Kongresini düzenledi. Öğretmen Evi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Müslüm Demirkol’un yaptığı kongre, Ömer Durmaz'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından yoklama yapılarak, Divan Başkanlığı için Ahmet İdem, Başkan Yardımcılığına Mehmet Şılaş Alkanat, Divan Kâtip Üyeliğine Kamil Tuncay seçildi. Kongre, faaliyet ve mali raporun okumasıyla devam etti.

Kongrede katılımcılara hitap eden HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Vedat Turgut, önemli açıklamalarda bulundu.

HÜDA PAR’ın bir dava partisi olduğunu söyleyen Turgut, “2012 yılında HÜDA PAR kuruldu. Kısa bir sürede 2 büyük seçime girdi. HÜDA PAR yeni kurulduğunda Batman’da, Diyarbakır’da, Şanlıurfa’da insanlar habersizdi. Birçok insan duymamıştı. Ama HÜDA PAR yetkilileri, gençlik kolları, kadın kolları kısa bir sürede il il gezdi, köy ve mezralarda dolaştı, ev ev gezerek anlattı. Kısa bir zamanda HÜDA PAR’ı duymayan kalmadı. HÜDA PAR’ın programı; Kur’an'ı, İslam’ı, hak ve adaleti referans alan bir programdır. Kimi partiler bir şahsa, kimisi beşeri bir ideolojiye, kimisi de menfaat dayalıdır. Ama HÜDA PAR bir dava partisidir. HÜDA PAR Hz. İsa’nın davasıdır, Hz. Eyyüp’ün, Hz. Yusuf’un, Hz. Muhammed’in davasıdır. HÜDA PAR’ın davası Hz. Ebubekir’in, Ömer bin Hattap’ın, Osman bin Affan’ın, Ali bin Ebu Talip’in davasıdır. HÜDA PAR’ın davası Hüseyin’in ve ehli beytinin davasıdır. HÜDA PAR’ın davası Şeyh Said’in, Üstad Bediüzzeman Said Nursi’nin davasıdır.” dedi.

“Hakikatleri dile getirdiği için HÜDA PAR, emperyalist devletler tarafından düşmanca tanıtılıyor”

İslam coğrafyasında yaşanan bu vahşetlerin, Müslümanlar arasındaki tefrikadan dolayı olduğunu sözlerine ekleyen Turgut, “Bugün İslam milleti fakirdir. Müslüman millet esir durumda, kanları akıtılmakta, bedenleri parçalanmakta, malları talan edilmektedir. Bunun sebebi kendi aralarında ittifakın olmayışıdır. Emperyalist ülkelerin ABD’nin, İngiltere’nin, Fransa’nın tahakkümünden dolayıdır. Hem petrollerini, zenginliklerini ellerinden aldıklarından hem de birbirine vurdurarak bunu gerçekleştiriyorlar. Bazen Sünni, Şii diyerek mezhepler üzerinden onları birbirlerine öldürtüyor. Bazen de Kürt, Türk, Arap, Çerkez, Zaza diyerek, ırkçılığı empoze edip düşmanlığı aralarında çıkararak birbirine kırdırtıyor ve ezdiriyor. Bu hakikatleri dile getirdiği için HÜDA PAR, emperyalist devletler tarafından hedefe kondu düşman olarak tanıtıldı. Madem HÜDA PAR'ın programı, İslam ümmetinin birliğini, vahdetini ve huzurunu hedefliyor; o zaman yapılması gereken HÜDA PAR'ın elinin güçlenmesi, kadrolarına destek verilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Müslümanların vahdeti için değil bir Yasin, binlerce Yasin kurban olmaya hazırdır”

6-8 Ekim 2014 tarihlerinde PKK/HDP'liler tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarına da değinen Turgut, “6-8 Ekim olaylarında Diyarbakır’da, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te, Van’da, Bingöl'de, Muş’ta, Mersin’de ve Adana’da sakallı oldukları için, Müslüman oldukları için, Kur’an öğrendikleri için, HÜDA PAR üyeleri oldukları için öldürülmediler mi? Kızıltepe’de 2 muhacir sırf sakallı oldukları için ezilip parçalanmadı mı? Yüksekova’da İrfan Atsız güzel ve uzun bir sakalı olduğu için evlerinin önünde öldürülmedi mi? Bingöl Karlıova’da HÜDA PAR üyesi olduğu için ailesi önünde öldürülmedi mi? Diyarbakır’da Hüseyin, Riyad, Yasin, Turan, Hasan Kurban Bayramı'nda fakirlere kurban eti dağıttıklarında, o gaddar zalimlerin başkanları tarafından, 'Kobani’de hayat nasıl ise burada da aynısı olacak' dediğinde o nazenin bedenleri parçalamadılar mı? Müslümanların ittifakı için, birliği için, huzur, barış, iyilik ve kardeşlik için Allah şahittir değil bir Yasin, binlerce Yasin ellerini göğüslerine vurarak kurban olmaya hazır olduklarını söylüyorlar.” şeklinde konuştu.

Daha sonra kongrede bir konuşma yapan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, “Başta Suruç ilçe kongremiz olmak üzere tüm ilçe kongrelerimizin Şanlıurfa’mıza, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. 5 yıla yakındır beraber çalıştığımız Suruç ilçe başkanlığı görevini yürüten, bayrağı devraldığı günden bu bugüne kadar taşıyan kurucu ilçe başkanımız Halil Yavuz’a ve yönetimine teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Yeni seçilecek ilçe başkanımız ve yönetimine de şimdiden başarılar dilerim. Rabbimden çalışmalarını bereketlendirmesini niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“HÜDA PAR; siyasete yeni bir dil, üslup ve tarz vermek üzere yola çıkmıştır”

5 yıldır devam ettirdiği Suruç İlçe Başkanlığı görevi bırakan Halil Yavuz ise, “5 yıla yakındır yaptığımız bu görevde partimizi Suruç ilçesinde, temenni ediyoruz ki olması gereken yere taşıyabilmişiz. Bu süre zarfında il başkanlığımızla koordinatlı bir şekilde çalışmaya azami derecede önem verdik. Bu görev bir ekip işidir. Bugüne kadar vermiş oldukları desteklerinden dolayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu yola inanarak çıktık. Çünkü HÜDA PAR; bu milletin evlatlarından oluşan kadrosu ile dürüst siyaset, gerçek adalet sloganıyla yola çıkmış bir partidir. HÜDA PAR; siyasete yeni bir dil, üslup ve tarz vermek üzere yola çıkmıştır. HÜDA PAR; herhangi bir dilin, ırkın partisi değildir. Ancak ümmetin partisidir.” dedi.

İlçe Kongresi, delegelerin divan meclisi üyeleri ve ilçe teşkilat başkanının seçimi için kullandığı oyların ardından sona erdi. Tek listeyle girilen seçim sonucunda İlçe Başkanlığına Ahmet Yılmazoğlu getirildi.

Kısa bir teşekkür konuşması yapan Yılmazoğlu da, “Bu yeni görevim ağır bir yüktür. Şimdiden omuzlarımda bu yükü hissedebiliyorum. Bu yükü bugüne kadar getiren, emek gösteren, çaba veren başta Halil Yavuz başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Biz ondan bir bayrak teslim aldık. Bu bir maraton koşusudur. Bu maratonun sonu, rabbimiz canımızı Müslüman olarak aldığı gün bitecektir inşallah.” ifadelerini kullandı. (Ramazan Casuk-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler