Mescid-i Aksa İmam Hatibi ve Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı Şeyh İkrime Sabri, işgalci rejiminin, baskıyı artırmak ve siyasi planlarını hayata geçirmek üzere Coronavirus salgınını istismar ettiğini söyledi.

Şeyh İkrime Sabri, işgalcilerin, virüs salgınını bahane ederek Filistinli Müslümanların Mescid-i Aksa’da namaz kılmasını engellediğine dikkat çekti.

İşgal rejiminin, hayatın her alanında çifte standart uyguladığını ve kendi vatandaşlarının özgürlük yelpazesini genişletirken Filistin halkının hayatını zorlaştırdığını söyleyen Şeyh Sabri, işgalcilerin, bir taraftan Filistinlileri baskı altında tutup ibadet özgürlüklerini ellerinden alırken diğer taraftan Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerinin önünü açtığını belirtti.

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh Sabri, işgal polisinin salgını ileri sürerek Mescid-i Aksa’da Müslümanların varlığını azaltma yoluna gittiğini söyledi.

Coronavirus yasaklarını deldiği için yüzlerce Kudüslünün para cezasına çarptırıldığını aktaran Şeyh İkrime Sabri, işgalcilerin, Mescid-i Aksa’ya saldırmak üzere kısıtlamaları yok sayan Yahudi yerleşimcileri görmezden geldiğinin altını çizdi.

Siyonistlerin Mescid-i Aksa'ya yönelik mükerrer ihlalleriyle, İslami değerlerin ve Kudüs kentinin Yahudileştirilmesinin amaçlandığını belirten Şeyh Sabri, işgal rejiminin, Coronavirus bahanesiyle Mescid-i Aksa'daki Müslümanların sayısını azaltmayı istediğine vurgu yaptı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler