2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Batman İl Müftülüğü tarafından erkek din görevlileri arasında “Ezanı güzel okuma ve etkili hutbe sunumu” yarışmaları yapıldı.

Batman Merkez Müftülük Camii’nde İl Müftü Vekili Mehmet Nedim Yılmaz’ın başkanlığını yaptığı komisyon tarafından yapılan değerlendirmede Ezanı Güzel Okuma yarışmasında Batman Kozluk ilçesi Seyit Camii Müezzin Kayyımı Abdullah Okul birinciliği, Recep Yüksekdağ ise ikinciliği elde etti.

Etkili Hutbe Sunumu yarışmasında  ise Batman Merkez Aydınlıkevler Camii İmam Hatibi Selahattin Rüzgar birinciliği, Kozluk ilçesinden Murat Ocak ikinciliği elde etti.

Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında il birincisi olan Abdullah Okul 31 Temmuz’da Diyarbakır’da yapılacak olan bölge finalinde, Etkili Hutbe Sunumu Yarışmasında birinci olan Selahattin Rüzgar ise 1 Ağustos’ta Şanlıurfa’da yapılacak bölge finalinde Batman’ı temsil edecekleri bildirildi.

Batman İl Müftü Vekili Mehmet Nedim Yılmaz, il birincisi olan din görevlilerini tebrik ederek, bölge finalinde başarılar diledi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler