Uluslararası insani yardım kuruluşu IHO EBRAR Mardin'in Midyat ilçesinde 174 yetim çocuğa kışlık giysi yardımında bulundu.

Merkezi Hollanda'da bulunan uluslararası insani yardım kuruluşu IHO EBRAR'ın Türkiye'deki yardım çalışmaları sürüyor.

Hayırseverlerin bağışlarıyla toplanan yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırma görevini üstlenen IHO EBRAR, Midyat Temsilciliği Yardım Komisyonu tarafından önceden tespit edilen 174 yetim çocuğa mont, kışlık bot, bere ve eldiven gibi kışlık giysiler ulaştırdı.

Londra Said Nursi Camii Kadın Kolları tarafından yapılan bağışlarla alınan kışlık giysiler, temsilcilik bünyesinde yapılan programla yetim çocuklara giydirildi.

Yapılan yardım organizasyonuyla ilgili konuşan IHO EBRAR'ın Türkiye temsilcilerinden Hatip Aslan, bölgede binlerce yetimi kış öncesi giydirdiklerini ifade ederek yetimlere yardımın önemine dikkat çekti.

IHO EBRAR Midyat'ta yetim çocukları kış öncesi giydirdi

IHO EBRAR Türkiye temsilcilerinden Hatip Aslan

Aslan, "IHO EBRAR temsilcileri olarak Midyat'tayız. Bugünkü programımız IHO EBRAR'in katkı ve destekleriyle Londra Said Nursi Camisi Kadın Kollarının göndermiş olduğu kışlık giysileri yetim ailelerimize dağıtıyoruz. Bere, eldiven, kışlık bot ve mont veriyoruz. Çok hayırlı ve güzel bir çalışma oldu. Bölge genelinde binlerce çocuğun giyinmesine vesile oluyorlar. Hele hele pandemi ve ekonomik krizin yaşandığı bu dönemde böylesi yardımlar halkımız için ilaç hükmündedir. Hayırseverlere diyoruz ki, her çocuk her an yetim kalabilir. Bu konuda duyarlı olmak lazım. Hem insani açıdan da düşünürsek, hemen hemen hepimizin sofrasında yetimin ve fakirin hakkı vardır. Bunu gözetmek lazım. Zaten Peygamber Efendimiz de (Sallallahu Aleyhi Vesellem), yetimlere yardım edenleri kast ederek ve iki parmağını birleştirerek 'Ben onlarla cennete aynen böyle yan yana olacağım.' diye buyurmuştur. Bu çok hayırlı bir şeydir. Bu bakımdan hayırseverlerin, özellikle Avrupa ve Türkiye'deki hayır kurumlarına yardımlarını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

IHO EBRAR Midyat'ta yetim çocukları kış öncesi giydirdi

Yardım edilen ve giydirilen çocukların aileleri ise yapılan yardım nedeniyle teşekkür ederek hayır duasında bulundular. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler