​Kızıltepe Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü Engelsiz Şehir projesini hayata geçirdi.

Kızıltepe Belediyesi engelli bireylerin yaşama aktif katılımlarını desteklemek ve engelsiz bir ilçe oluşturmak adına kaldırım yenileme çalışmalarına başladı. Şanlıurfa, Mardin ve Eski Hastane Caddesi’nde yapılacak olan kaldırım yenileme çalışmalarına Eski Hastane Caddesi’nden başlandı.

Kızıltepe Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer, Eski Hastane Caddesi’nde başlayan kaldırım yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

Engelsiz Şehir projesi ile ilçedeki önemli caddelerdeki, kaldırımları engelli vatandaşları düşünerek yenilediklerini belirten Yüzer, "Bizler bu projeyle bir nebzede olsa engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak istedik. Çalışmalarımıza başladık kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Caddelerimizdeki kaldırımlarda görme engelli vatandaşlarımız için kabartmalı hissedilebilir yüzeyli yürüyüş yolları ve engelli rampalarımız yer alacak. Aynı zamanda tekerlekli sandalye şarj istasyonu ve güneş enerjili şarjlı banklar da bulunacak. Bizler ilçemizdeki kaldırımları bütün vatandaşlarımıza göre düzenleyeceğiz." dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler